Dekoracje na różne okazje?>

Tort urodzinowy, tort na rocznicę, tort z okazji zdania egzaminu, tort ślubny. Okazji do świętowania z tortem jest wiele, każda trochę inna, dlatego zamawiając lub piekąc tort, warto dobrać odpowiednią do okazji dekorację.

Dekoracja tortu dla dziecka

Torty na urodziny dziecka cechują się tym, że muszą przede wszystkim cieszyć oko jubilatów. Tutaj dekoracja tortu - https://www.aledobre.pl/397,Dekorowanie_ciast_i_tortow/ może być najbardziej fantazyjna, spokojnie można pokusić się o barwne dekoracje z masy marcepanowej, na przykład z motywami z bajek czy filmów. Efekt wizualny zachwyci zarówno dzieciaki, jak i dorosłych.

Dekoracje tortów dla dorosłych - trendy zależne od okazji

Dorosłym również zdarza się wybierać torty dekorowane masą marcepanową, jednak najczęściej są to już bardziej stonowane motywy. Wyjątek stanowią okrągłe urodziny, na przykład 18 czy 30, kiedy nie rzadko zmawiane są torty z zabawnymi figurkami.

W przypadku hucznych okazji wydaje się, że dorośli często cofają się do czasów dzieciństwa i pragną świętować na wesoło i kolorowo, dlatego często wybierają torty śmieszne, ozdobione zabawnymi, nie rzadko erotycznymi motywami, szczególnie jeżeli chodzi o torty na wieczory panieńskie/kawalerskie. Tutaj również królują torty bogato zdobione.

Torty ślubne, mimo iż najczęściej są duże i efektowne, to królują na nich dekoracje kwiatowe, czasami nawet z żywych kwiatów, bywają również elementy formowane z masy, ale są to również kwiaty lub delikatne listki. Dekoracja tortu weselnego przede wszystkim ma być elegancka. Najczęściej są to torty tak zwane "naked", nieobkładane ciężką, słodką masą marcepanową, jedynie delikatnie otulone kremem i polane luźno spływającą polewą.

Torty weselne ze względu na to, że najczęściej są piętrowe, nie mogą być obciążane zbędnymi figurkami z masy, która jest dość ciężka, groziłoby to rozpłynięciem się całego ciasta, a tego żadna para młoda ani cukiernik nie chce.
Tags: