Zasady korzystania z form do pieczenia wykonanych z silikonu?>

Coraz więcej osób dla ułatwienia sobie prac w kuchni sięga po różnego rodzaju kuchenne akcesoria. Do tych najpopularniejszych bez wątpienia w ostatnim czasie należą formy silikonowe do pieczenia. 

Jak korzystać z silikonowych form


Na rynku można znaleźć ogromny wybór foremek do pieczenia, wykonanych z bardzo różnorodnych materiałów. W ostatnim jednak czasie, jak pokazują sprzedażowe statystyki, największa popularnością cieszą się te, które zostały wykonane z silikonu. Im lepszej jest on jakości, tym stosowanie i czyszczenie takiej silikonowej formy do pieczenia jest przyjemniejsze i łatwiejsze. Takie foremki sprawdzą się nie tylko przy wypiekach, ale również i do zamrażania, schładzania oraz przechowywania. Tu warto wspomnieć, ze w przypadku dobrej jakości silikonowych foremek, zakres wytrzymałości termicznej obejmuje temperatury od -60 stopni Celsjusza do +230 stopni Celsjusza. 

Właściwe użytkowanie to postawa


Przede wszystkim, tak jak i każdą inną, tak silikonowa formę przed pierwszym użyciem należy umyć. Takie foremki nadają się zarówno do stosowania w piekarnikach jak i kuchenkach mikrofalowych (jednak bez uruchomionej funkcji grill). Silikonowe foremki nie mogą być jednak narażone bezpośrednio na działanie płomienia, o czym bezwzględnie należy pamiętać. Aby silikonowe formy jak najdłużej były zdatne do użytkowania, po każdym skorzystaniu z nich należy je bardzo dokładnie umyć i wytrzeć do sucha.

Tags: