Zalety silikonowych foremek do muffinek?>

Kolorowe muffinki to element obowiązkowy w menu na wielu przyjęciach i imprezach rodzinnych. Przepysznie smakują i są bardzo proste w przygotowaniu. Na blogach kulinarnych można znaleźć całą gamę przepisów na smaczne i ładnie wyglądające muffinki. Pozostaje jedynie dylemat, czego użyć do ich pieczenia - czy mają to być foremki silikonowe, blachy metalowe czy formy ceramiczne? Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem są foremki silikonowe!


Jakie zalety mają silikonowe foremki do muffinek?


Foremki wykonane z silikonu są bardzo uniwersalne. Wykonane zostały z materiału, który w stu procentach jest nieszkodliwy dla organizmu ludzkiego. Ponadto silikon jest bardzo wytrzymały i znosi szeroki zakres temperatur - foremek bez żadnych przeszkód można używać w temperaturach od -60*C do 230*C. Foremki silikonowe odporne są również na gwałtowne zmiany temperatury. Wprost z zamrażalki można przełożyć je do nagrzanego piekarnika. Żadna forma ceramiczna nie wytrzymałaby takiego zabiegu. Foremki te są także proste w użytkowaniu. W przeciwieństwie do blach metalowych nie trzeba ich wnętrza natłuszczać przed pieczeniem. Potrawy nie przywierają do ścianek naczynia i łatwo się je wyciąga.


Zastosowanie foremek silikonowych


Silikonowe foremki do muffinek z Aledobre.pl można z powodzeniem wykorzystywać zarówno do pieczenia słodyczy jak i do ich późniejszego przechowywania. Foremek silikonowych nadają się do wykorzystania we wszystkich typach piekarników. Pyszne ciasteczka upieką się zarówno w piekarnikach gazowych jak i elektrycznych. Należy jedynie uważać aby nie stawiać ich zbyt blisko otwartego ognia - silikon mógłby się wówczas stopić od płomienia. Silikonowa forma do muffinek jest także prosta w czyszczeniu - produkt ten może być myty zarówno pod bieżącą wodą jak i w zmywarce. Foremki wykonane z silikonu są bardzo trwałe, wytrzymują nawet kilka lat ciągłego użytkowania.


Tags: