Metalowe czy plastikowe? Jakie foremki do ciastek wybrać??>

Choć wiedza na temat przepisu dotyczącego wykonania pysznych ciasteczek jest często tajemnicą wielu mistrzów kuchni, to już akcesoria, którymi się posługują, mogą zostać kupione nawet i przez zupełnego amatora świata kuchni.

Aby wykonać ciasteczka, koniecznie trzeba do nich posiadać foremki. Pytanie jednak powstaje, czy wybrać metalowe, czy może tanie plastikowe?

Metalowe foremki do ciastek

Ogromną zaletą metalowych foremek jest fakt, że są one bardzo trwałe i niezwykle łatwe w użytkowaniu. Wycinanie nimi ciasteczek z dużego fragmentu ciasta nie będzie stanowiło dla nikogo żadnego problemu, ponieważ strona wcinająca jest na tyle ostra, że jej używanie nie wymaga stosowania żadnej siły.

Ich jedyną wadą jest właściwie tylko wysoka cena, jednak biorąc pod uwagę, że takie foremki posłużą wiele długi lat, to jest to zakup warty rozważenia.

Plastikowe foremki do ciasteczek

Alternatywą dla drogich foremek aluminiowych, są foremki wykonane po prostu z plastiku. Są one dość kruche, jednak również bardzo tanie więc ewentualne ich uszkodzenie nie wywoła dużych reperkusji w domowym budżecie.

Choć ich używanie wymaga nieco więcej siły, ponieważ ich końcówki są mniej ostre, to dla wielu osób taka cecha jest dużą zaletą, ponieważ znaczącą zwiększają one bezpieczeństwo korzystania z nich np. przez dzieci.

Wersja plastikowa jest również często o wiele wygodniejsza w czyszczeniu, ponieważ foremki aluminiowe mają tendencje do przywierania do nich ciasta, co często prowadzi do trudno usuwalnych zabrudzeń. 

Wszystkie rodzaje foremek do ciasta, o których mowa w artykule, kupisz w dobrych cenach tutaj: https://www.aledobre.pl/80,Pieczenie_ciast_i_tortow/2-99,Foremki/

Tags: